Z biegiem czasu mechanizmy stolarki okiennej mogą ulegać zużyciu. Szersze spojrzenie na tą sytuację ukazuje również straty ciepła i energii. Bezczęstego czyszczenia, konserwacji i napraw wydajność i efektywność okien zmniejsza się.

Zgodnie z współczesnymi badaniami , okna z podwójnymi szybami tracą 10 razy więcej ciepła na jednostkę aniżeli inne modele okien. Dzięki temu Ty i Twoja rodzina nie tylko nie będziecie zmagać się rosnącymi kosztami energii. Właściciele mieszkań na wynajem nie powinien akceptować utraty ciepła jako normy. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie strat ciepła dzięki odpowiedniemu wyborowi okien. Czytaj dalej, aby odkryć kilka z nich.

Zainwestuj w zabezpieczenie przed przeciągami

Trzymanie przeciągów z daleka jest dużą częścią łamigłówki. Zmniejszona utrata ciepła, lepsza izolacja akustyczna oraz poprawiony design to tylko niektóre z zalet jakie można zyskać dzięki obecnie dostępnym, tanim i dobrym metodom ograniczania przeciągu.

Uszczelnienie okien zapobiegnie także przedostawaniu się nieczystości, zanieczyszczeń i innych odpadów z zewnątrz. Należy jednak zachować uwagę  aby uzyskać właściwą wentylację i chronić okna przed kondensacją.