Jeśli chodzi o przygotowanie okien na zimę właściciele okien pcv mają bardzo do zrobienia. Żywotność okien z pcv jest  imponująca. Oczekuje się, że stolarka okienna z pcv mogą przetrwać od 25 do 30 lat.

Aluminiowe ramy okienne to kolejny dobry wybór dla tych, którzy chcą podnieść wartość swojej nieruchomości. Żywotność|Trwałość} ram aluminiowych jest niezwykle wysoka, a okna aluminiowe wytrzymają do 42 lat przy odpowiedniej konserwacji. Zarówno izolacja termiczna jak również dźwiękowa są doskonałe w aluminium. Okna aluminiowe zapewniają wysoką wydajność cieplną i dobrze się prezentują. 

Dobrej jakości aluminium powinno cechować się idealnie gładkim i spójnym wykończeniem a niska jakość może powodować odrywanie się.  Gładkie wykończenie otrzymuje się się przez polerowanie matrycy po każdym procesie wytłaczania. Celem zmniejszenia korozji i uniknięcia zanieczyszczenia powierzchni, co daje wysokiej jakości wykończenie gotowe do procesu malowania proszkowego.

Okna z ramami z drewna mają wiele zalet. Chociaż postępy w projektowaniu okien aluminiowych i pcv idą znacznie do przodu wiele osób chce kupować okna z drewna. Ludzie żyjący w zabytkowych mieszkaniach czy też obszarach chronionych mogą być zmuszeni do wyboru okien z tego materiału. Ramy drewniane wymagają większych nakładów konserwacyjnych niż okna z pcv czy aluminium. Drewno jest również idealnym izolatorem, a jeśli pochodzi od znanych producentów może być bardziej przyjazne dla przyrody i dużo kosztować. Pozostawiamy wam osobisty wybór.