Drewniane okna – wiele lat bezpieczeństwa- Sprawdź

Drewniane okna przez wiele lat będą pięknie wyglądały i sprawnie działały dzięki łatwym zabiegom pielęgnacyjnym i konserwacyjnym.

Dwa razy w roku, najlepiej latem i jesienią, dokładnie oczyść okna. Ramy i ościeżnice umyj wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Myjąc przeszklenia zwróć uwagę, by płyn do szyb nie miał styku z drewnem. Następnie zabezpiecz poszczególne elementy okna preparatami do konserwacji. Na ramy i ościeżnice nałóż emulsję pielęgnacyjną, uszczelki nasmaruj środkiem na bazie żywicy silikonowej, a okucia – wazeliną. Przy okazji obejrzyj powłokę lakierniczą. Gdyby pojawiłyby się drobne pęknięcia lub odpryski, delikatnie wygładź powierzchnię papierem ściernym, a następnie użyj odpowiedni lakier. 

Warto także sprawdzić, czy okna płynnie otwierają się i zamykają. W razie potrzeby regulację okuć możesz zrobić samodzielnie według instrukcji lub skorzystać z usługi odpłatnej regulacji. Oznacza to, że nasz świat skorzysta również na bardziej ekonomicznym wykorzystaniu energii elektrycznej i gazu. W przejrzystszy sposób naturalne światło sprawi, że Twój dom będzie dobrym miejscem do nawigacji. Pomaga zapobiegać poślizgnięciom, potknięciom i przewrotką, szczególnie dla członków rodziny o złym wzroku.

W dbałości o Twój komfort zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne oraz profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej obsługi, pielęgnacji lub konserwacji okien czy drzwi balkonowych, nasi eksperci są zawsze gotowi służyć swoją fachową pomocą i doświadczeniem. Na zlecenie możemy także przeprowadzać okresowe przeglądy techniczne, obejmujące ocenę stanu powłoki lakierniczej, konserwację i ewentualną regulację.