Większość Producentów używa okucia znanych firm, ale o ilości punktów ryglowania wspomina niewielu. A okucia można porównać do klocków LEGO – ilość elementów decyduje o cenie, szczelności i funkcjach okna. Zatem można „okuć” okno systemowo, ale można jeszcze w ramach oszczędności zastosować więcej elementów na niewidocznych częściach okna: „góra, dół, z boku od strony zawiasów”. W efekcie występują przedmuchy. Zbyt uboga kombinacja elementów okucia, nawet najgorszej firmy, nie zagwarantuje dobrego funkcjonowania, szczelności i bezpieczeństwa.

Dodatkowe elementy okucia zdecydowanie podnoszące komfort użytkowania, tj. stopniowanie uchyłu, zaczepy przeciwwyważeniowe często kalkulowane są dopiero na życzenie „świadomego” Klienta.

Poprzez zastosowanie zaczepów oraz rolek ryglujących w wyglądzie grzybków możemy osiągnąć odpowiedni poziom zabezpieczenia przed włamaniem. Ważnym jest jednak, aby zaczepy były przykręcone do stali wzmacniającej ramę 4 śrubami. Producenci najczęściej stosują tylko 4 śruby przykręcane do plastiku – w myśl zasady taniej oraz szybciej – a efekt takiego zabezpieczenia : {znikomy|żaden|pozorny. Kolorowe ramki okien Stolarka otworowa jest coraz częściej wykorzystywane przez właścicieli domów aby nadać im wygląd i indywidualność. Jeśli chodzi o stolarkę okienną  świetnym sposobem na dodanie odrobiny charakteru jest inwestycja w kolorowe ramki.