Niestety, nieprawidłowa konserwacja i opóźnione naprawy mogą łatwo doprowadzić do problemów z oknami. Bez odpowiedniej opieki  trudno jest otwierać i zamykać okna przez lata. W niektórych przypadkach okna skrzydłowe nie będą w ogóle otwarte. Ale te kłopoty można naprawić!

Jako wiodący instalatorzy stolarki okiennej z pcv dostarczamy ten zachwycający, tradycyjnie inspirowany projekt z współczesną wygodą łatwej konserwacji. Oprócz instalacji nowych stolarki okiennej nasi fachowcy są znani ze swoich wskazówek dotyczących pielęgnacji okien . W niniejszym poście dzielimy się dobrymi wskazówkami  jak naprawić okno. 

Okna otwierane są zaprojektowane tak, aby przeciwdziałać grawitacji w celu otwarcia oraz zamknięcia. Oznacza to, że każde zakłócenie systemu balansu okna jest niebezpieczne dla mechanizmu otwierania i zamykania. Pomimo klasycznego i eleganckiego wyglądu okna okiennego, okno wykorzystuje wyrafinowany system do przenoszenia wagi okna w celu łatwego otwierania i zamykania. Okna uchylne działają na małych urządzeniach zwanych butami balansowymi, które po wyłączeniu z ramy zapobiegną pozostawieniu okna otwartego.

Profesjonalna kontrola i naprawa jest polecana w przypadku rozłączonych butów balansowych lub uszkodzonych elementów, jakie mogą spowodować, że rama ześlizgnie się z wyrównania.