Nasza firma zamontowała setki różnych stylów drzwi i okien przez ponad 15 lat. Każde okno zbudowane z wysokiej jakości materiałów o unikalnych cechach i korzyściach. 

Nasze okna winylowe mają większą odporność i izolację; czteropunktowa rama oraz skrzydło zgrzewane, zapewniające wytrzymałość konstrukcyjną i zwiększającą precyzję; system z trzema uszczelkami, odporny na wnikanie powietrza i wody; skrzydła odchylane na lewą lub prawą stronę, które wychylają się na zewnątrz. 

Zdumiewające, ale nadal nie mówi się o tym, że skrzydło jest oknem, jakie jest dołączone do ramy za pomocą jednego lub więcej zawiasów po jednej stronie ramy. Często tafle szkła są umiejscowione we wnęce i uszczelniane za pomocą ukośnego kitu lub masy do glazury aby zabezpieczyć szybę. 

Okna plastikowe są często utrzymywane w stanie otwartym przy użyciu rygla – metalowego pręta będącego do utrzymywania okna skrzynkowego w właściwej pozycji otwartej lub zamkniętej. Różnego rodzaju podpory skrzynkowe obejmują typ kołkowy, teleskopowy oraz tarciowy. Są one otwierane przy użyciu korby, dźwigni lub rękojeści krzywkowej, która jest umieszczona wokół wysokości ręki albo na dole i służy jako blokada okienna do utrzymywania okna w pozycji pomimo powiewów wiatru.

Okna skrzynkowe mają na ogół niższy wskaźnik przecieków powietrza niż okna przesuwne, ponieważ skrzydło jest zamykane poprzez dociśnięcie do ramy. Okna skrzynkowe świetnie sprawdzają się również w strategiach naturalnej wentylacji, szczególnie w gorącym klimacie. Mogą być budowane na zawiasach, aby otwierać je na zewnątrz i ustawiać pod kątem, aby nakierować powiewy wiatru do budynku.