Pęknięcia: szklana tafla może ulec zniszczeniu z powodu przypadkowych uszkodzeń lub ekstremalnych temperatur. Te pęknięte szyby i ramy są bardzo niebezpieczne, a zarazem główne źródło energii wycieku z budynku.

Luki: Pogorszone uszczelnianie i uszczelnienia stosowane w oknach są kolejną główną przyczyną wycieku powietrza. Materiały takie jak drzewo i włókno szklane mają tendencję do odkształcania się w czasie przez co wymagają natychmiastowej wymiany. Poszczerbiona rama okienna: jeśli twoje okna są starsze niż 9 lat, to powinieneś wiedzieć, że materiały stosowane podczas produkcji nie zostały zaprojektowane aby zapewnić wystarczającą izolację na tak długie lata. Jednak w współczesnych oknach są specjalne dodatki, które poprawiają izolację. Kiedy mówimy o izolacji, należy pamiętać, że nie tylko ramy, ale także szyby okna również odgrywają kluczową rolę. Źle zaprojektowane okna z tanim jakościowo szkłem pozwalają na szybkie przenoszenie ciepła przez szkło i nie utrzymują pożądanej temperatury w mieszkaniu.

Zrób mądry krok i wybierz okna trwałe. Zaufaj profesjonalistom. Zadzwoń do nas.

Wybór właściwego rodzaju okien dodaje do domu styl i uzupełnia architekturę całego domu. Tak więc, robiąc zakupy  upewnij się, że efektywność energetyczna jest na najważniejszym poziomie. Oszczędność energii oraz kosztów: instalując najwyższej jakości okna, nie byłoby niepożądanych strat ciepła i wycieków powietrza. Temperatura wewnątrz domu byłaby łatwa do utrzymania, co doprowadziłoby do znacznego pomniejszenia rachunków za media o 25-50%.