Rozważ poniższe metody zapewnienia komfortu w pomieszczeniu

– Uszczelki – głównym krokiem, jaki możesz wykonać, jest nałożenie uszczelki na wszelkie pęknięcia i dziury w parapetach, a dodatkowo w pozostałych osłonach okien. Pomoże to utrzymać wilgoć i przewiewność powietrza z wnętrza mieszkania

domu. Następnie nałóż izolację pogodową, aby dodatkowo ocieplić okna. 

– Folia energetyczna: energooszczędna folia okienna jest przydatnym narzędziem do utrzymania mieszkania w komfortowej temperaturze bez zużywania zbyt dużej ilości energii w zimie i latem. Ten rodzaj  blokuje promieniowanie podczerwone przed przechodzeniem przez okna. Oznacza to, że w czasie zimowym ciepło w twoim domu zostanie zablokowane przed wypłynięciem przez szybę. W lecie folia zapobiegnie przedostawaniu się ciepła z zewnątrz do wnętrza. 

– Zasłony termiczne: zawieszając zasłony na swoich oknach, możesz udekorować swój dom, jednocześnie blokując temperaturę na zewnątrz. Możesz nawet kupić zasłony zaprojektowane do ogrzania okien. Służą one jako tarcza przed ekstremalnym chłodem lub gorącem. Najczęściej są one wykonane w dużej gamie modeli oraz barw. Są one również nazywane kurtynami termicznymi, ponieważ są wyposażone w podkładki termiczne. Jeśli chcesz, możesz uszyć dodatkowe oparcie na zasłonach, aby zagwarantować dodatkową izolację.